Chcesz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i jednocześnie sprawić, aby pokój twojego dziecka wyglądał oryginalnie? Jednym z wielu sposobów na urozmaicenie dziecięcego pokoju jest pomysłowa aranżacja dziecięcego łóżka, która może imitować samochód, domek na drzewie, a nawet plac zabaw. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów jak samodzielnie zaaranżować dziecięce łóżko, które jednocześnie może stanowić niebanalny element wystroju wnętrza.

Imitacja domku

Aby wykonać ozdobę tego typu, wystarczy zakupić dowolne parterowe łóżko (pojedyncze lub podwójne) oraz prostopadle przymocować przy jego kantach cienkie drewniane listwy, które stworzą szkielet konstrukcji. Do otrzymanego w ten sposób sześcianu (lub prostopadłościanu) należy przymocować imitację dachu zrobioną z cienkich drewnianych desek oraz przykryć tkaniną, która posłuży jako dachówka. W rezultacie uzyskujemy atrapę domku, która przypadnie do gustu niejednemu maluchowi oraz stworzy dodatkowe miejsce m.in. do… zawieszenia ubrań! Wystarczy, że do jednej z listew przyczepimy haczyk. Dodatkowo, na listwach można także umieścić kalendarz, plakat lub inne ozdoby, przez co konstrukcja będzie wyglądała jeszcze bardziej oryginalnie.

Plac zabaw

Podstawą tego typu konstrukcji jest dwuosobowe łóżko piętrowe, do którego można przymocować niewielką, plastikową lub drewnianą zjeżdżalnię. Najlepiej, aby znajdowała się ona po przeciwnej stronie drabinki, dzięki czemu aranżacja będzie prezentować się kapitalnie. Dodatkowo, od strony, gdzie znajduje się drabinka, można dobudować imitację budki, która sprawi, że łóżko będzie wyglądało łudząco podobnie do zjeżdżalni z domkiem. Będzie to idealna niespodzianka zwłaszcza dla tych maluchów, które nie mają tego typu udogodnień w ogrodzie lub na podwórku i korzystają jedynie z publicznych placów zabaw. Łóżko ze zjeżdżalnią będzie więc stanowić idealne miejsce rozrywki i wypoczynku, bez wychodzenia z pokoju.

Namiot

Łóżko przypominające namiot będzie świetnym wyborem dla wszystkich dzieciaków, które uwielbiają zabawę w chowanego. Aby samodzielnie wykonać tego typu aranżację, wystarczy umieścić nad łóżkiem rurę przypominającą kształtem podwórkowy trzepak, na którą następnie należy narzucić dowolny rodzaj tkaniny. Można przymocować ją do ram łóżka za pomocą kolorowych pinezek oraz poprzyczepiać do niej dowolne elementy ozdobne, np. w postaci papierowych kwiatków. Nie można zapomnieć o tym, by wykonać w niej rozcięcie, które będzie służyło jako wejście. Warto pamiętać także, aby materiał przyczepić do ramy łóżka od strony, gdzie nie ma szuflady na pościel lub dodatkowego miejsca do spania (w przypadku łóżek podwójnych). Tam, gdzie znajduje się schowek, materiał powinien swobodnie opadać, by nie uniemożliwiał wysunięcia szuflady. Wykonanie tego typu aranżacji nie zajmuje zbyt dużo czasu, a jej efekty z pewnością ucieszą małych fanów oryginalnych rozwiązań.

Samochód

Łóżko w kształcie auta będzie spełnieniem marzeń małych miłośników motoryzacji, którzy poza małymi autkami, pragną mieć w swoim pokoju samochód o dużo większych rozmiarach. Takie rozwiązanie świetnie łączy praktyczność i walory estetyczne, dzięki czemu dziecięcy pokój zyskuje niebanalnego wyglądu i znakomicie urozmaica zwłaszcza wnętrza przeznaczone dla chłopców. Samodzielne wykonanie takiego łóżka może okazać się czasochłonne oraz problematyczne, dlatego model przypominający auto można zakupić w za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Oryginalny design, profesjonalne wykonanie oraz wygodny materac są gwarancją bezpieczeństwa oraz komfortu, dlatego łóżko tego typu będzie idealnym wyborem dla twojego dziecka.

Warto dodać, że wszystkie wyżej wspomniane konstrukcje można wykonać z wykorzystaniem łóżek z naszej oferty. Nasze produkty wyróżnia wysoka jakość materiałów, profesjonalne wykonanie oraz bogactwo modeli (ponad 4000), dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Jeżeli szukasz czegoś, co zapewni maluchowi bezpieczny sen i będzie idealnie pasować do wnętrza niejednego dziecięcego pokoju, zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdują się w nim łóżka pojedyncze, podwójne, potrójne oraz piętrowe , dostępne w różnych kolorach.