Pokój dziecka to miejsce przeznaczone do zabawy, nauki i snu, dlatego maluch powinien czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. Łóżko o niebanalnym kształcie, ukochane zabawki czy kącik do rysowania sprawią, że jego sypialnia stanie się miejscem szczególnym. Tymczasem, równie istotnym elementem aranżacji pokoju dziecięcego jest umiejętnie dopasowane oświetlenie, które pomoże stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę, a dodatkowo sprawi, że pokój malucha stanie się miejscem szczególnym, w którym będzie mógł przenieść się do świata marzeń i wspaniałych przygód.

Nietypowe łóżka dla dzieci

Wspaniałą ozdobą pokoju dziecka może być… jego łóżko. Obecnie, w ofertach renomowanych producentów mebli dziecięcych można znaleźć m.in. łóżka o nietypowych, fantazyjnych, a niekiedy również bajkowych wzorach. Łóżko pojedyncze, piętrowe czy podwójne, zdobione naklejkami z ulubionymi zwierzątkami czy bohaterami z ulubionych bajek – możliwości jest wiele. Choć takie łóżko dla chłopca lub dziewczynki, z pewnością będzie wspaniałą ozdobą pokoju, można je dodatkowo udekorować, np. za pomocą taśmy LED, którą wystarczy przykleić za pomocą paska samoprzylepnego (zwykle dołączanego do większości taśm dostępnych na rynku) np. do spodu łóżka lub tylnej ścianki. Następnie zasilacz wystarczy podłączyć do prądu.
 

Pojedyncze łóżko dla chłopca

Prawdziwa gratka dla małych fanów motoryzacji - model o fantazyjnym wzorze samochodu wyścigowego sprawi, że każdy miłośnik wyścigów, poczuje się w swoim łóżku, jak w prawdziwym bolidzie Formuły 1. Idealnym rozwiązaniem dla chłopca, który lubi bawić się w stróża prawa i marzy o tym, by w przyszłości zostać policjantem jest łóżko imitujące policyjny samochód . Tak wspaniały mebel w pokoju małego bohatera stanie się nie tylko wspaniałą dekoracją, ale przede wszystkim miejscem do zabawy, nauki, snu i spełniania swoich dziecięcych marzeń.


Łóżka dla dziewczynki

Rewelacyjnym pomysłem na rozświetlenie pokoju brzdąca są lampki choinkowe, które można powiesić na ścianie za łóżkiem, tworząc w ten sposób efektowny łańcuch świetlny. Następnie, za pomocą niewielkich drewnianych klamerek wystarczy powiesić na nim kilka rodzinnych zdjęć, rysunki własnoręcznie wykonane przez malucha lub obrazki z jego ulubionymi postaciami z bajek.

Naklejki fluorescencyjne

Naklejki świecące w nocy to znakomity pomysł, który można wykorzystać w sypialni dziecka. Niepozorne za dnia – w nocy zamienią jego kącik w miejsce magiczne i wyjątkowe. Naklejki fluorescencyjne w ciągu dnia pochłaniają i akumulują światło, które „oddają” wieczorem, zachwycając swoim blaskiem. Można je nakleić na ścianę, łóżko dziecka, szafę, komodę czy biurko, dzięki czemu staną się piękną ozdobą pokoju malucha.

Chmurka

Nietuzinkowym sposobem na udekorowanie dziecięcego pokoju jest samodzielne wykonanie… podświetlanej chmury. Do jej zrobienia, potrzebne są następujące elementy:
• papierowy lampion,
• wata,
• wygodny w dozowaniu klej (lub zestaw: pistolet + klej),
• żyłka wędkarska,
• kurtyna LED lub pojedyncza lampka LED na baterię.

Rozłożony lampion należy posmarować klejem i przykleić do niego przygotowane wcześniej, postrzępione kawałki waty. Następnie do lampionu wystarczy włożyć włączoną lampkę lub kurtynę LED i całość zamontować za pomocą żyłki wędkarskiej np. nad łóżkiem dziecka lub innym, wybranym przez siebie miejscu.

Inteligentna lampka

Ciekawym pomysłem na stworzenie klimatycznej i jednocześnie bardzo funkcjonalnej ozdoby do pokoju dziecka jest zamontowanie nad jego łóżkiem baldachimu z pół transparentnego materiału, który szczególnie dobrze sprawdzi się w okresie letnim, chroniąc malucha przed komarami. Do baldachimu można dodatkowo przymocować lampki LED (np. w kształcie gwiazdek) o ciepłej, nastrojowej barwie, które wspaniale rozświetlą cały pokój i pozwolą dziecku łatwiej zasnąć

Renomowani producenci sprzętu i akcesoriów oświetleniowych oferują wiele niebanalnych rozwiązań, które można zastosować m.in. w pokojach dziecięcych. Jednym z nich jest automatyczna i funkcjonalna lampka z funkcją wyłączania światła po 30 sekundach. Znakomicie nadaje się jako oświetlenie do szaf, skrzyń z zabawkami, szuflad oraz innych zakamarków, w których dzieci często przechowują swoje skarby. Rozłożony lampion należy posmarować klejem i przykleić do niego przygotowane wcześniej, postrzępione kawałki waty. Następnie do lampionu wystarczy włożyć włączoną lampkę lub kurtynę LED i całość zamontować za pomocą żyłki wędkarskiej np. nad łóżkiem dziecka lub innym, wybranym przez siebie miejscu.

Moskitiera z lampkami